Zmotoryzowani lubią sobie ponarzekać. Żeby była jasność – nie tylko oni. Jednak osoby prowadzące samochód mają ku temu czasem solidne podstawy. Miasta są zakorkowane i to nie tylko w godzinach szczytu, drogi dziurawe a autostrad przybywa wolniej niżby się chciało. Z drugiej jednak strony – istnieje wiele spraw, które ułatwiają życie i pozwalają zachować spokój a nawet cieszyć się podróżą. Oto jak wygląda droga i jeżdżenie autem okiem optymisty.

Zamiast narzekać chyba lepiej patrzeć na to w podróżowaniu autem jest dobre. Taki trening myślowy przydałby się polskim kierowcom. Wbrew pozorom nie każdego w Polsce stać na posiadanie własnego auta. Wiele osób nadal nie może sobie pozwolić na taki wydatek i musi korzystać z komunikacji miejskiej bądź zdawać się na własne nogi czy rower. Posiadacze aut narzekają, że muszą odśnieżać samochód jednak nie zwrócą już uwagi na to, że inni muszą w tym czasie – i nawet dłużej czekać na zimnie na autobus – nie mając praktycznie żadnej gwarancji, że on przyjedzie. Podróż autem to, mimo wszystko, najwygodniejsza forma podróżowania – nie trzeba patrzeć na rozkład jazdy ani rozglądać się nerwowo za swoim autobusem czy tramwajem. Kierowca decyduje kiedy rusza w trasę i którędy będzie jechał. Pełna swoboda!

Kolory lakieru pod kolor…

Kierowcy są też rozpieszczani przez producentów aut i samochodowych gadżetów. Najnowsze modele samochodów to prawdziwe maszyny, naszpikowane technologicznymi nowinkami – wspomaganie parkowania czy podgrzewane siedzenia nikogo już nie dziwią. misie-w-samochodzieKolorów lakieru także co niemiara, aż nie wiadomo gdzie oko zawiesić. Jedyny mankament to ceny – no ale umówiliśmy się, że o niemiłych rzeczach nie będziemy mówić…Nawet jeśli kogoś nie stać w danym momencie na zakup drogiego samochodu to może kupić tańszy model i rozpieszczać się gadżetami. Czego tu nie znajdziemy! Mamy zawieszki do auta w formie maskotek, piłek i innych rzeczy. Mamy naklejki na zderzak i rzęsy na reflektory. Ci, którzy spędzają za kółkiem dłuższy czas doceniają specjalne maty masujące obolałe plecy.

Do celu dzięki technice

W dzisiejszych czasach kierowcy nie muszą już nawet martwić się o wytyczanie trasy do celu podróży. Robią to za nich nawigacje. Nie trzeba też kupować specjalnego urządzenia wystarczy po prostu smartfon na który pobrać można specjalne aplikacje dla kierowców, które pełnią funkcję nawigacji dla kierowców. Ale nie tylko – najbardziej zaawansowane technologicznie apki potrafią też ostrzegać o drogowych niespodziankach takich jak fotoradar czy patrol.