Kierowcy na co dzień lubią ponarzekać sobie na ich ciężki żywot. A to korki a to drożejąca benzyna, a to dziurawe drogi. Do tego bramki na autostradach i usterki, które wymagają drogich napraw. Na koniec – ubezpieczenie OC i AC no i inny użytkownicy drogi, którzy wyprowadzają z równowagi swoim zachowaniem. Stop! Po co tyle narzekania? Samochód to także duża wygoda zwłaszcza w połączeniu z innymi zdobyczni techniki: nawigacja na komórkę, personalizacja samochodu czy nowe zawodowe możliwości – czyli zobacz kierowco jakim szczęściarzem jesteś.

 

Ci, którzy nie posiadają samochodu od razu mogą wskazać jego zasadnicze zalety – jedziesz gdzie chcesz i kiedy chcesz no i z kim chcesz. Mając auto nie musisz tłuc się brudnym autobusem, który jest przepełniony dziwnymi ludźmi. Nie musisz też czekać aż coś łaskawie podjedzie ani zżymać się gdy coś spóźnia. Nie obchodzi Cię problem zamarzniętych torów ani podwyżki biletów ani to, że stary bus przestał działań na środku trasy. Jesteś niezależny i sam dobierasz pasażerów. Włączasz swoją ulubioną muzykę lub jedziesz delektując się ciszą. Startujesz gdzie chcesz i zatrzymujesz się też gdzie chcesz. Wolność smakuje dobrze – zwłaszcza latem i zimą – nie musisz gotować się w przepełnionym busie ani marznąć na przystanku.

Jeśli posiadasz samochód to jesteś oczkiem w głowie producentów aut i gadżetów samochodowych. Dbają o Ciebie także szefowie stacji paliwowych i zakładów mechanicznych. Miejsc w których możesz liczyć na fachową obsługę przybywa. Jeśli jesteś stałym klientem danej firmy możesz liczyć też na rabaty czy udział w atrakcyjnych programach lojalnościowych. Kierowcy są rozpieszczani też przez twórców aplikacji różnej maści. Apka to dobry sposób na ułatwienie moto życia. Do dyspozycji pozostaje np. nawigacja na komórkę. Wsiadasz do samochodu odpalasz smartfona i aplikację i jedziesz tak, jak radzi lektor. To nie wszystko! Nowoczesne apki potrafią też ostrzec przed korkami, fotoradarami czy nawet patrolami stróżów prawa. Aplikacje pomogą nie tylko dotrzeć na miejsce, ale wybrać też miejsce w którym warto się zatrzymać aby zregenerować siły i zachwycić podniebienie.

 

 

Właśnie – skoro o podniebieniu mowa to warto przypomnieć, że kierowca na trasie to dla restauracji i przydrożnych barów świetny klient. Podróżowanie samochodem to dobra okazja do poznania nowych miejsc z jedzeniem. Oczywiście – warto uważać – zjedzenie tatara w podejrzanej knajpce na skraju lasu jest niekoniecznie dobrym pomysłem. Jednak, zachowując elementarną ostrożność można spróbować naprawdę smacznych potraw i poznać ciekawych ludzi. Bary są często rodzinnym interesem, mają swoją historię. Nie musisz też od razu zostawiać w restauracjach majątku – większość z nich oferuje dania w rozsądnych cenach a stali moto-klienci mogą zwykle liczyć na jakieś rabaty. Pamiętaj też, że podróżując autem mijasz piękne widoki – to także dodaje Twojej podróży dobrego smaku i czyni ją przyjemniejszą. O komfort podróży zatroszczy się