Na wakacje własnym autem

wyprawy oferowane przez biura podróży powoli odchodzą do przeszłości. Polacy coraz częściej wolą udać się na wczasy na własną rękę. Oprócz tego, że zyskujemy niezależność na wakacjach decydując się na taką wyprawę, to musimy mieć z tyłu głowy, że niesie to za sobą także niebezpieczeństwo.

najnowsze prognozy wskazują, że na krajowe wyjazdy własnym środkiem transportu pojedzie aż 72% Polaków. Na kolej zdecyduje się tylko 16%, a komunikację autobusową wybierze 14% z nas. Te dane różnią się, jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne. Tutaj oczywiście przeważającym środkiem komunikacji pozostanie samolot, jednak na samochód zdecyduje się aż 36% z nas.

Zagrożenia na drodze

Tak duży liczba osób jeżdżących autem pozwala przypuszczać, że, jak zawsze, główne drogi do wakacyjnych regionów będą zakorkowane. przymus jazdy na najniższych biegach oraz frustracja spowodowane spędzaniem długiego czasu w korku są częstą przyczyną karamboli i awarii na drogach. Dlatego też warto przygotować się oraz swój wóz na wycieczkę za miasto.

Z raportów Policji wynika, że to właśnie lipiec i sierpień są miesiącami, w których dochodzi do najwięcej wypadków na drogach. Aby zmniejszyć ryzyko znalezienia się w tych złych statystykach, należy zapoznać się z kilkoma regułami, do stosowania których przekonują znawcy.